Şeytan Üçgeninin Gizemli Sırrı Çözüldü !

Bermuda şeytan üçgeninin gizemli sırrı dev internet ve sosyal içerik platformu 6 Tel'de !

Bermuda Şeytan Üçgeni'nin Gizemlı Sırrı Çözüldü !

 

Şeytan Üçgeninin Yeri Neresi? 

   Bermuda üçgeni ya da diğer adıyla şeytan üçgeni Bermuda, Porto Riko ve Miami adaları arasında bulunmaktadır.

 

Şeytan Üçgeninin Sırrı

 

  Çeşitli sebepler nedeniyle Bermuda üçgeninin bulunduğu yerden geçen bini aşkın uçak ve gemi kaybolmuştur. Bunlara 1925 yılında kaybolanSS Cotapix adlı kömür gemisini örnek gösterebiliriz. 

  SS Cotapix adlı gemi bundan tam 93 yıl önce kaybolmuştu. Geminin enkazı ise yakın bir zamanda ortaya çıkarıldı. Terk edilmiş geminin enkazında kaptanın seyir defteri bulunmuştu. Bu defterin içinde Bermuda üçgenine girmeden önceki 25 günde hiçbir sorun çıkmadığı ancak 25. Günün ardından ise defterin sayfalarındaki yazılar aniden bitivermiştir.

 

Bermuda Üçgeninin Sırrı Çözülüyor

 

  Yeni teknoloji sayesinde üretilen robotlar Şeytan üçgeninin sırrının çözülmesini sağladı.

  Robotların keşfine göre Bermuda, Miami ve Porto Riko arasında kalan üçgen bölgenin alt kısmında yoğun oranda doğal gaz bulunuyordu. Bu gaz suyun altından yukarı doğru fışkırdığında “Hidrat” adı verilen beyaz katı maddelere dönüşüyorlardı. O bölgeden geçen sıcak su kaynağına geldiklerinde ise eriyor ve yoğunlukları suyun yoğunluğundan daha az hale geliyordu. Böylece su yüzeyine çıkan bu maddeler Suyun kaldırma kuvvetini azaltıyor ve üstünden geçen gemi, tekne gibi deniz taşıtlarının dibe batmasına neden oluyorlardı.

 

  Uçaklar gibi hava taşıtlarında ise durum buna çok benzerdi. Hidratlar deniz yüzeyinin ardından havadan bile az olan yoğunlukları ile yükselmeye devam ediyorlardı. Bu sırada oradan geçen hava taşıtları ise su da olduğu gibi havada da kaldırma kuvveti azaldığı için suya doğru düşmeye başlıyorlardı.

[zombify_post]