Arap şeyhi, Lionel Messi için kesenin ağzını açtı !

Arjantinli süper yıldız Lionel Messi için Arap şeyhi, kesenin ağzını açtı. Daha önce de Messiyi almak istediğini söyleyen şeyh, Messi’yi alabilecek mi? Lionel Messi takımı Barcelona’dan ayrılacak mı? İşte, Lionel Messi’yi isteyen yeni takım ve rekor bonservis bedeli….

Barcelona’nın starı Lionel Messi’nin yeni takımı belli oldu. Arjantinli yıldızın sezon ortasında Barcelona’dan ayrılıp ayrılmayacağı gündeme bomba gibi düştü.  Messi son olarak Brezilya- Arjantin maçında attığı golle galibiyetin mimarı olarak, Arjantin milli takımına kupayı kazandırmıştı. Milli takımla ilk kupasını alan Messi, Şeyh Turki Al-Skeikh’nin gözüne takıldı. Suudi Arabistan şeyhi İspanyol takımı Almeria’yı satın alarak gündeme gelmişti. La Liga yatırımlarıyla tanınan Şeyh Arabistan’da Messi ile görüştü. ‘’Para da sıkıntı yok’’ Suudi Arabistan Şeyhi Turki Al-Skeikh, Brezilya - Arjantin maçının Suudi Arabistan'da oynanıp Suud liginin tanıtımı için büyük bir çalışma yapmıştı ve servetlerinin gitmesine mal olmuştu. Şeyh, daha önce Messi'yi Almeria kulübünde görmek istediğini, ancak fiyatının düşmesini beklediğini söylemişti. Şeyh Turki, Almeria kulübünün Messi için girişimlere başlayacağını resmen dile getirdi. Suudi Şeyh Turki, Messi'nin transferiyle ilgili gelen

'Paranız var mı?

 sorusuna 'Parada sıkıntı yok!' diye kesin bir şekilde cevap verdi. Suudi Arabistan Şeyhi Messi'yi İstiyor  Almeria kulübünün sahibi Turki, Lionel Messi için limit tanımadı. Lionel Messi'yi takımında görmek isteyen Arap Şeyhi, 33 yaşındaki Arjantinli için, Katalan devi Barcelona’ya 200 milyon euro teklif götürecek. Messi’nin Barça ile ömür boyu sözleşmesi bulunuyor. Bu transfer ücreti, Neymar transferinin gölgesinde kalacak olsa da Messi'nin ilerleyen yaşına göre teklif, Barça'yı da etkileyebilecek şekilde. Katar Şeyhi Al Turki, bu sezon olmasa bile  diğer sezon Lionel Messi'nin Almeria forması giyeceğine inanıyor.  Messi, ne diyecek? Lionel Messi'nin şeyhin teklifini kabul ettiği takdirde Almeria kulübünde kazanacağı para 200 milyon euroluk bonservis bedelini gölgede bırakacak. Messi'ye yılda 75 ila 80 milyon euro net gelir elde edebileceği kapsamlı bir sözleşme önerileceği konuşuluyor. Fakat Arjantinli yıldız, kariyerinin son dönemini Almeria'da geçirip geçirmeyeceğine dair henüz bir açıklama yapmadı.