Ağızları açık bırakacak CGI görüntüleri!

Ağızları açık bırakacak CGI görüntüleri ilk kez dev internet ve sosyal içerik platformu 6 Tel tarafından gözler önüne seriliyor !!!

-CGI Nedir?       

        Bilgisayar üretimli imgeleme, kısaca CGI, görsel oluşturmayı sağlayan bir bilgisayar grafikleri uygulaması. Sanatta, basılı medyada, video oyunlarında, filmlerde, televizyon programlarında, reklamlarda, videolarda ve simülatörlerde bulunan görselleri oluşturmada kullanılır.

-Şok Eden CGI Görüntüsü

  Tam olarak 25 Eylül 2018’de Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletlerde Güvenlik Konseyinin veto üyelerinin çıkarlarına hareket etmesi ile eleştirdi. Konunun bu kısmı sizi pek heyecanlandırmamış olabilir ancak ilk öncelikle Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşmanın bir kısmını izleyelim:

    Evet izlediğiniz videoda Erdoğan içeri girmekte öncelikle bir süre sandalyeye oturmakta ve kürsüye çağrıldığında ayağa kalkarak kürsüye yürümekte, ilk öncelikle de selam vermekte. Daha sonra kürsüde mikrofonları düzeltip konuşmasına bakmakta. Gayet normal bir şey gibi gelebilir ki öylede asıl garip olan şey bu görüntü üzerine Erdoğan yerine bir uzay şirketi olan Galaktika’nın CEO’su ve kurucusu Aliya Prokofyeva’nın görüntülerinin konulması. Aliya’nın görüntülerinde  Pentagon’un üzerinde piramide benzeyen metal bir obje -ufo benzeri bir cisim- hakkında konuşma yaptığı görünmekte. İsterseniz o görüntüleri de izleyelim:

   Eğer detayları fark etmediyseniz ben açıklayayım, oradaki tüm kurulun oturuşu ve etraftaki tüm objelerde hiçbir farklılık olmadığını fark edeceksiniz. Çünkü bu görüntü Erdoğan’ın kürsüye geldiği ve konuşma yaptığı görüntünün üzerinde oynanması, yeniden yapılandırılması ile oluşmuş yani CGI ile. 

   Fark ettiğiniz gibi günümüz dünyasında böyle görüntüler oluşturmak basitleşmiş. Şu yakın gelecekte karşı karşıya olduğumuz tehditleri düşünebiliyor musunuz? Siyasilerin sahte ses kayıtları oluşturulması bile ülke çapında çok büyük şeylere sonuç açmakta iken hem görüntü hem de sesin oluşturulması ve son derece gerçekçi durması açıkçası beni korkutmakta. Böyle teknolojilerin ülkede sorunlar yaratmaması dileği ile…

 

Kaynak:

-Anadolu Ajans

-Ruptly

-thirdphaseofmoon

-Vikipedi